Nowoczesne technologie - Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie

Article heading icon

Projekt pt. Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym w Wielkiej Brytanii, połączenie teorii z praktyką

Projekt pt. „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym w Wielkiej Brytanii, połączenie teorii z praktyką” skierowany jest do kadry zarządzającej, nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz nauczycieli języka obcego zawodowego w Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie.

Głównym celem wymiany będzie zdobycie wiedzy i doświadczenia beneficjentów z zakresu nowoczesnych technologii w kształceniu zawodowym, metod zarządzania szkołą zawodową oraz współpracy szkół z pracodawcami. Miejscem realizacji projektu będzie Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie, natomiast wymiany Londyn Wielka Brytania. Uczestnikami wymiany będzie kadra kierownicza, nauczyciele kształcenia zawodowego oraz nauczyciele języka angielskiego zawodowego. Program wymiany nauczycieli jest odpowiedzią na potrzebę zniwelowania dysproporcji w rozwoju systemu edukacji pomiędzy teorią nauczaną w szkole, a praktyczną nauką zawodu oraz zdobycia informacji jak z tym problemem radzą sobie inne kraje Unii Europejskiej.
W trakcie pobytu uczestnicy zapoznają się z systemem szkolnictwa zawodowego w Wielkiej Brytanii oraz odwiedzą firmy działające w branży informatycznej i elektrycznej, w których będą mogli obserwować wykorzystanie teorii w praktyce.

Realizując projekt LEONARDO DA VINCI VETPRO dotyczący wymiany doświadczeń dla osób odpowiedzialnych za kształcenie i szkolenie zawodowe pod tytułem „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym w Wielkiej Brytanii, połączenie teorii z praktyką”, nauczyciele ZSEn w dniach 26.01.2014 – 01.02.2014 przebywali w Londynie.

Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego, oraz poznanie brytyjskiego systemu szkolnictwa zawodowego, systemu organizacji praktyk zawodowych, bazy dydaktycznej teoretycznego i praktycznego kształcenia zawodowego, doradztwa zawodowego oraz systemu uznawania kwalifikacji zawodowych w kształceniu szkolnym i pozaszkolnym, poszerzenie kompetencji językowych, a także poznanie realiów życia, kultury i obyczajów Wielkiej Brytanii. Uczestnikami projektu – była 12-osobowa grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych i języka angielskiego.